Достапни линкови

Белград: Никогаш не било поблиско апсењето на екс генералот Ратко Младиќ


Според српски безбедносни извори, никогаш не било поблиско апсењето на поранешниот генерал Ратко Младиќ. Полицијата, како што јавуваат агенциите, пресретнала негово телефонско јавување и тој најверојатно сега се криел во Србија. Младиќ е баран за воени злосторства од Хашкиот Трибунал сторени за време на војната во Сараево и Сребреница.
XS
SM
MD
LG