Достапни линкови

Газа: Израелски хеликоптери нападнале неколку места


Израелски хеликоптери изутрината нападнале неколку места во Појасот Газа, а биле ракетирани и канцелариите на Фатах во Бејт Лахија. Нема извештаи за загинати. Според израелската армија, цел на нападот биле засолништата на бригадите Ал Акса.
XS
SM
MD
LG