Достапни линкови

Багдад: Двајца американски пилоти загинале во уривање на хеликоптер


Двајца американски пилоти загинале кога нивниот хеликоптер се урнал во близина на Багдад, соопштија американските сили. Причина за несреќата не била непријателски оган.
XS
SM
MD
LG