Достапни линкови

Кувајт: Шест лица осудени на смрт заради вмешаност во терористички напади


Кувајтскиот суд денеска осуди на смрт 6 лица, обвинети за вмешаност во терористички напади во Кувајт што ги организирала Ал Каида. Вкупно 37 исламски екстремисти беа обвинети за планирање и учество во терористички напади, но другите добија затворски казни.
XS
SM
MD
LG