Достапни линкови

Охрид: Земјотрес со сила меѓу три и четири степени според Европската скала


Земјотрес со сила меѓу три и четири степени според Европската скала изутрината бил почувстван во регионот на Охрид, Струга и Дебар. Епицентарот на земјотресот бил шеесетина километри западно од Охрид, во околината на албанскиот град Елбасан.
XS
SM
MD
LG