Достапни линкови

Мостар: Авионот на шпанскиот министер за одбрана ја промашил пистата, осуммина полесно повредени


Авионот во кој бил и шпанскиот министер за одбрана Хозе Боно синоќа, при слетувањето на аеродромот во Мостар, ја промашил пистата. Боно не бил повреден, додека осумина патници биле полесно повредени. Авионот од типот Херкулес летал по лошо време и слаба видливост, а на пистата почнал да слетува предоцна.
XS
SM
MD
LG