Достапни линкови

Токио: 40 загинати во железничка несреќа


Експресен воз слетал од шините во северна Јапонија. Загинаа четири луѓе, а над триесет се повредени. Се претпоставува дека силниот ветер бил причина за синоќешната несреќа.
XS
SM
MD
LG