Достапни линкови

Жонгшан: Најмалку 26 загинати во пожар


Најмалку дваесет и шест луѓе загинаа, а над единаесет беа ранети во пожарот што синоќа избувна во еден бар во кинескиот град Жонгшан. Локалните власти соопштија дека се уште се испитуваат причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG