Достапни линкови

Косовска Митровица: Две лица повредени во два одвоени инциденти


Две лица биле повредени во текот на минатата ноќ во северниот дел на Косовска Митровица, јавуваат агенциите. Станува збор за два одвоени инцидента. Во првиот, бил ранет Дејан Максимовиќ кога непознат напаѓач стрелал врз неговата семејна куќа. Во вториот инцидент било пукано на Бранислав Антовиќ кој се наоѓал на работното место во северниот дел на градот каде што претежно живеат албанци.
XS
SM
MD
LG