Достапни линкови

Пакистан: Земјотрес, нема извештари за жртви


Земјотрес денеска го погоди северен Пакистан.
Се уште нема извештаи за жртви или материјални штети.
Пакистан се уште закрепнува од катастрофалниот земјотрес на 8 октомври, во кој загинаа 87 000 луѓе, а повеќе од три и пол милони останаа без своите домови.
XS
SM
MD
LG