Достапни линкови

Пекинг: 28 исчезнати во сообраќајна несреќа


28 лица кои исчезнале кога автобус излетал од патот и паднал во Жолтата река во северна Кина. Според првичните извештаи осум од 36 патници биле спасени, а потрагата по другите лица е отежната поради лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG