Достапни линкови

Баку: 23 лица загинаа во авионска несреќа


Азарбејџанската авио компанија Азал потврди дека сите 23 лица на авинот кој се урна непосредно по полетувањето од Баку во Касписко море се загинати. Причината за несреќата на авионот Антонов 140 кој патувал за Казахстан се истражува. Меѓу загинатите се 10 азербејџанци, 4 казахстанци, еден британец, австралианец, турчин и грузиец.
XS
SM
MD
LG