Достапни линкови

Каиро: Осуден лидерот на опозицијата на пет години затвор поради фалсификат


Судот во Египет го осуди на 5 години затвор опозициониот лидер Аиман Ноур поради фалификување документи за креирање на Партијата ,,Утре,, минатата година. Според Ноур кој беше второпласиран на претседателските избори по претседателот Хосни Мубарак случајот е политички мотивиран.
XS
SM
MD
LG