Достапни линкови

Индија: Најмалку 58 загианти во студен бран


Најмалку пеесет и осум луѓе загинале од студениот бран што во изминативе две недели го погоди северниот дел на Индија. Локалните медиуми јавуваат дека жртвите пред се биле бездомници кои смрзнале поради температурите кои биле далеку под нулата.
XS
SM
MD
LG