Достапни линкови

Авганистан: Посета на германскиот и американскиот министер за одбрана


Во посета на своите трупи во Авганистан се наоѓаат американскиот и германскиот министер за одбрана Доналд Рамсфелд и Франц Јосеф Јунг. Во воздушната база во Баграм Рамсфелд изјави дека какво било прерано повлекување од Авганистан и Ирак би довело до нови терористрички напади. Агенциите јавија дека во источен Авганистан американските и авганистанските војници се судриле со милитанти при што загинале двајца од милитанти и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG