Достапни линкови

Багдад: Продолжи судскиот процес против Хусеин


Во Багдад продолжи судскиот процес против поранешниот ирачки диктатор Садам Хусеин обвинет за злосторство против човештвото. Вашингтон ги отфрли неговите вчерашни обвинувања дека бил малтретиран додека беше под американски надзор.
XS
SM
MD
LG