Достапни линкови

Њујорк: Тероризмот и Блискиот Исток главни глобални прашања во 2006


Тероризмот и судирите на Блискиот Исток ќе бидат главни глобални прашања во 2006, изјави на последната овогодишна прес конференција во Њујорк генералниот секретар Кофи Анан. Тој рече и дека годинава во Генералното Собрание се соочил со тешки предлози за реформа на Обединетите Нации како и со конфликтите во Судан и Демократската Република Конго.
XS
SM
MD
LG