Достапни линкови

Газа: Киднапирани двајца странски учители


Палестински милитанти денеска киднапирале двајца странски учители од Американското училиште во Газа, јавија агенциите. Училиштето го потврди изчезнувањето на двајцата наставници, а денеска не работи.
XS
SM
MD
LG