Достапни линкови

Виена: Продолжуваат преговорите за иранската нуклеарна програма


Претставници на Европската Унија и на Иран денеска во Виена ги продолжуваат преговорите за иранската нуклеарна програма. Европската Унија соопшти дека го губи трпението со Иран од кого бара да ги прекине активностите за збогатување ураниум, и оти ова прашање би можело да се најде пред Советот за безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG