Достапни линкови

Багдад: Продолжи судењето против Хусеин


По дво-неделна пауза, во Багдад продолжи судењето против соборениот ирачки лидер Садам Хусеин. Судењето се одвива во така-наречаната Зелена Зона во Багда, под силни безбедносни мерки.
XS
SM
MD
LG