Достапни линкови

Багдад: Петмина загинати во два напади


Петмина загинати и десетина повредени, меѓу нив и заменик гувернерот на Багдад, с последниот биланс од денешните два напада во главниот град на Ирак. Вооружени лица од заседа го нападнале конвојот на заменик гувернерот Зијад Тарек Ал Зубаи при што загинале тројца негови телохранители. Вториот напад бил изведен од бомбаш самоубиец во едно лужно предградие на Багдад.
XS
SM
MD
LG