Достапни линкови

Приштина: Формирани министерства за внатрешни работи и правда


Денеска во Приштина и официјално се формирани две нови министерстава на косовската влада. Станува збор за министерствата за внатрешни работи и за правда. Шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен ги потпиша двата правилника, кои имаат законска сила, за создавање уставно правни услови за формирање на новите министерства.
XS
SM
MD
LG