Достапни линкови

Вашингтон: Буш призна дека овластил прислушивања без судски налог


Американскиот претседател Џорџ Буш призна дека ја овластил Националналната агенција за безбедност да ги контролира телефонските разговори и интернет пораките во Соединетите Држави. Во интервју за радио, Буш изјавил дека тоа го правел за да ги заштити американците од терористички напади и тоа во рамките на законските овластувања.
XS
SM
MD
LG