Достапни линкови

Багдад: Најмалку деветмина загинати во серија напади


Најмалку девет лица загинале во серија напади во Багдад, соопшти денеска ирачката полиција. Во северниот град Киркук, вооружени лица убиле двајца роднини на официјалните лица на Патриотската Унија на Курдистан, чиј лидер е ирачкиот претседател Џалал Талибани. Тројца полицајци загинале, а двајца се ранети во Багдад, во експлозија на бомба поставена покрај патот.
XS
SM
MD
LG