Достапни линкови

Јужна Африка: Најмалку 22 загинати во автобуска несреќа


Најмалку 22 лица загинале, а 77 биле повредени кога еден автобус во Јужна Африка се првртел и паднал во река. Јужно-африканското ради јави дека е во тек потрагата по телата на настраданите.
XS
SM
MD
LG