Достапни линкови

Москва: Мала експлозија во близина на атомска станица


Руските медиуми јавија за мала експлозија во близина на Атомската станица Ленинград во западниот дел на земјата при што биле повредени 3 лица. Засега нема извештаји за оштетувања или радиоактивно истекување.
XS
SM
MD
LG