Достапни линкови

Индија: Евакуиран парламентот поради закана за поставена бомба


Парламентот на Индија денеска беше евакуиран, а премирот Манмохан Синг е префрлен во безбедна владина зграда по анонимно јавување за подметната бомба. Исламски милитанти го нападнаа парламентарниот комплекс во декември 2001 година што резултираше со смрт на 14 лица.
XS
SM
MD
LG