Достапни линкови

Газа: Серија ракетни напади на Израел


Израел денеска извршил серија ракетни напади врз цели во Појасот Газа, за кои се претпоставува дека биле засолниште на палестински милитанти. Според првичните извештаи, едно лице било повредено. Вчера, во израелските воздушни напади во Газа беа убиени 4-ца палестинци.
XS
SM
MD
LG