Достапни линкови

Вашингтон: Иран реална закана за светот


Американскиот претседател Џорџ Буш повтори дека Иран е реална закана за светот, но оти Соединетите Држави ги продолжуваат дипломатските напори за справување со таа криза. Во интервју за телевизијата Фокс Њуз, Буш изрази загриженост и од изјавите на иранскиот претседател Ахмадинеџат против Израел, како и од амбициите на Техеран да произведе нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG