Достапни линкови

Лондон: Британија треба да ги претстави новите предлози за буџетот на ЕУ


Британија, актуелниот претседавач на Европската Унија се очекува денеска да ги обелодени новите предлози за новиот долгорочен буџет на Унијата. Претходните британски предлози, меѓу нив и кратењето на развојните фондови за десет насто, беа одбиени од многу членки на Европската Унија. Предлог буџетот е главна тема на самитот на Унијата што утре почнува во Брисел.
XS
SM
MD
LG