Достапни линкови

Авганистан: Силен земјотрес, нема извештаи за штети и жртви


Силен земјотрес со сила од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погоди ноќта североисточниот дел на Авганистан и северозападен Пакистан. Извештаи за штети и жртви засега нема. Во земјотресот на 8 октомври кој го погоди северозападен Авганистан 73 илјади луѓе загинаа, а 500 илјади останаа без покрив над главата.
XS
SM
MD
LG