Достапни линкови

Виена: Оли Рен се залага за брзо решавање на косовското прашање


Комесарот на Европската Унија за проширување Оли Рен изјавил за австриската новинска агенција дека се залага за брзо решавање на косовското прашање. Проблемите што траат предолго можат да бидат замрзнати, изјавил Рен, наведувајки ги примерите со Кипар и со македонско – грчкиот спор со името.
XS
SM
MD
LG