Достапни линкови

Пале: Претрес на припадниците на НАТО во потрага по Радован Караџиќ


Припадници на НАТО во Босна и Херцеговина денеска извршиле претрес во една куќа на Пале, кај Сараево, во рамките на потрагата по Радован Караџиќ, кој заедно со Ратко Младиќ, е еден од најбараните личности од Хашкиот Трибунал. Целта на акцијата била да се соберат податоци кои можат да доведат до лоцирање на Карџиќ.
XS
SM
MD
LG