Достапни линкови

Хаг: Готовина прв пат пред Хашкиот трибунал


Анте Готовина денеска за прв пат ќе се појави пред Хашкиот трибунал и се очекува да се изјасни дека не е виновен за обинението кое го товари за воени злосторства против србите за време на акцијата Луња во 1995-та година. Вчера во неколку гардови во Хрватска беа одржани протести во знак на подршка на Готовина.
XS
SM
MD
LG