Достапни линкови

Лондон: Складиштата за гориво и натаму во пламен


Складиштата за гориво во близина на Лондон и натаму се во пламен, по вчерашните неколку екплозии, кога бе аповредени 40-тина луѓе. Пожарникарските екипи најавија дека ќе им бидат потребни најмалку 24 часа за пожарот да биде ставен под контрола. Полицијата засега ги отфрла шпекулациите дека станува збор за терористички напад.
XS
SM
MD
LG