Достапни линкови

Куала Лумпур: Кинескиот рапиден економски раст можност за соработка, а не закана


Кинескиот премиер Вен Џибао денеска во Куала Лумпур изјави дека соседните држави треба да гледаат на кинескиот рапиден економски раст како на можност за соработка, а не како на закана. Тој допатува во малезискиот главен град на источно-азискиот самит, кој започнува во среда и ќе биде посветен на економската и безбедносна соработка во тој регион.
XS
SM
MD
LG