Достапни линкови

Бејрут: Четири лица загинаа во експлозија на автомобил бомба


При денешната екплозија на автомобил бомба во христијанскиот дел на Бејрут, загинал пратеникот Гибран Туени и уште три лица, а 10 луѓе биле повредени. До експлозијата дошло во момент кога на тоа место минувала колоната возила во која бил Туени, кој беше познат по анти-сириските ставови и сопственик на водечкиот либански весник Ан Нахар. Сирија го осуди денешниот инцидент.
XS
SM
MD
LG