Достапни линкови

Багдад: Милитантите се заканија со убивање на четворица заложници


Милитантите кои држат четворица западни заложници во Ирак се заканија дека денеска ќе ги убијат доколку не бидат исполнети нивните барања, меѓу другого, и осолободување на сите ирачки затвореници. Станува збор за двајца канаѓани, еден американец и еден британец кои пред две недели беа киднапирани од групата која себе се нарекува Сабји на вистината.
XS
SM
MD
LG