Достапни линкови

Осло: Мохамед ел Барадеи ќе ја прими Нобеловата награда за мир


Мохамед ел Барадеи и Меѓународната агенција за атомска енергија на денешната церемонија во Осло ќе ја примат годинашната Нобелова награда за мир. Оваа награда ја добија за нивните напори да го ограничат ширењето на нуклеарното оружје. Пред денешната церемонија Ел Барадеи изјави декаи натаму е силна заканата од нукеларното оружје особено ако тоа дојде до рацете на терористите.
XS
SM
MD
LG