Достапни линкови

Хаг: Пристигна хрватскиот генерал Анте Готовина


Поранешниот хрватски генерал Анте Готовина го напушти затворот во Мадрид и со авион на шпанската војска пристигна во Хаг. Готовина кој во средата беше уапсен на Какарските острови е еден од најбараните од страна на Хашкиот трибубнал. Тој е обвинет за убиства на околу сто и пеесет српски цивили. Готовина во изминативе години со лажни пасоши се криел во неколку земји во светот.
XS
SM
MD
LG