Достапни линкови

Чикаго: Осум лица повредени при излетување на авион од пистата


Еден американски патнички авион излетал од пистата на аеродромот во Чикаго и на соседната улица удрил во два автомобили, при што загинало едно дете, а 8 лица биле повредени. До излетувањето дошло поради снежното невереме и силниот ветер на аеродромот.
XS
SM
MD
LG