Достапни линкови

Мадрид: Уапсени седум лица за помагање на исламистичките милитанти


Шпанската полиција 7 лица, меѓу кои и една жена, осомничени за помагање на исламистичките милитанти. Државното радио јави дека уапсените не се шпански државјани. Шпанија ја засили битката против исламистичките милитанти по терористичкиот напад во Мадрид, во минатата година, кога загинаа над 190 луѓе.
XS
SM
MD
LG