Достапни линкови

Анкара: Интервенцијата на САД во Ирак придонесе земјата да стане тренинг центар за терористите


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека американската интервенција во Ирак придонесе земјата да стане тренинг центар за терористите. Според Ердоган, разузнавачката превенција, а не воената акција, е најефективен начин за борба против милитантите.
XS
SM
MD
LG