Достапни линкови

Багдад: Најмалку 30 загинати во самоубиствен напад


Ирачката полиција соопшти дека во денешниот самоубиствен напад во Багдад загинале најмалку триесет луѓе. Експлозијата се случила во еден автобус. Во меѓувреме, киднаперите на четворицата христијански мировни активисти соопштија дека за четириесет и осум часа го одложуваат рокот за нивната егзекуција. Киднаперите бараат ослободување на ирачките затвореници.
XS
SM
MD
LG