Достапни линкови

Свет: Ајман ал Завахири тврди дека Осама бин Ладен е жив


Еден од водачите на Ал Каида Ајман ал Завахири во најновата видео снимка вели дека лидерот на оваа терористичка мрежа Осама бин Ладен е жив и оти ја предводи светата војна против западните земји. Според некои информации, тој би можело да се крие во планинските предели на границата меѓу Пакистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG