Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа повторно се закани со неучество на преговорите за нуклеарната програма


Северна Кореја повторно се закани дека нема да учествува на новите преговори за нејзината нуклеарна програма доколку Соединетите Држави не ги укинат финансиските санкции против Пјонг Јанг. Вашингтон во октомври стави на црна листа 8 здруженија од Северна Кореја, за кои смета дека се вмешани во финансиски малверзации, поврзани со нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG