Достапни линкови

Западен Брег: Уапсени осум лица во акција на израелските сили


Израелските сили извршиле упад во едно село на Западниот Брег, при што уапсиле 8 лица, меѓу кои и најблиските роднини на бомбашот самоубиец од вчерашниот напад во шопинг центарот во Нетанија кога загинаа 5 лица. Во меѓувреме, израелскиот премиер Ариел Шарон одржа итен состанок со одговорните за безбедност во владата на кој биле разгледани планови за справување со милитантните лидери на Исламски Џихад.
XS
SM
MD
LG