Достапни линкови

Рутба: Пронајдени 11 тела на убиени цивили


Ирачките власти соопштија дека во близина на градот Рутба биле пронајдени тела на 11 убиени цивили. Провинцијата Анбар, каде што се пронајдени убиените, е претежно населено со сунити и е едно од главните упоришта на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG