Достапни линкови

Багдад: Продолжи судскиот процес против Хусеин


Во Багдад денеска продолжи судскиот процес против Садам Хусеин со искази на сведоци за тортурите и убиствата во шиитскиот град Дуџаил по неуспешниот обид за атентат врз Хусеин во 1982-ра година. Садам Хусеин вчера ги отфрли обвинувањата, изјавувајки дека не се плаши и од смртна казна доколку биде прогласен за виновен.
XS
SM
MD
LG