Достапни линкови

Приштина: Посета на Хавиер Солана


Високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика и безбедност Хавиер Солана денеска во Приштина разговара со претставниците на меѓународната заедница, со косовските власти и со делегација на србите. Како што е најавено, Солана ќе ги запознае со соговорниците со ставовите на Европската Унија во врска со преговорите за идниот статус на Косово. Вчера Солана престојуваше во Белград.
XS
SM
MD
LG